تعمیر درب ماشین لباسشویی بوش

تلفن خدمات پس از فروش بوش

تعمیر درب ماشین لباسشویی بوش

عنوان مطالب

در این مقاله از سایت شیراز تعمیرات به شرح موضوع تعمیر درب ماشین لباسشویی بوش خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

یکی از نقاط ضعف ماشین لباسشویی بوش دسته درب ماشین است. معمولاً به دلایل مختلف و البته نقص در قسمت های لباسشویی ممکن است درب ماشین قفل شود. البته شانس باز نکردن درب ماشین لباسشویی بوش در مدل logixx8 بیشتر احتمال دارد که اتفاق بیفتد. در این مقاله می رویم تعمیر درب ماشین لباسشویی بوش.

تعمیر درب ماشین لباسشویی بوش

تعمیر درب ماشین لباسشویی بوش

دلیل اینکه درب ماشین لباسشویی بوش باز نشده است

در ماشین های لباسشویی خودکار بوش، پس از شروع چرخه شستشو، درب ماشین توسط میکروسویچ قفل می شود تا شستشو به پایان برسد.

هنگامی که برنامه شستشو به پایان رسید و آب مخزن تخلیه شد، درب ماشین از طریق فرمان باز می شود. حالا اگر قفل لباسشویی بعد از تمام شدن برنامه منتشر نشده باشد، در قفل می ماند و نیاز به تعمیر درب ماشین لباسشویی بوش دارید.

شاید هنگام بستن درب لباسشویی، قلاب گیر کرده باشد. در این حالت با پیچ گوشتی یا چاقو می توانید دسته درب را با کمی فشار به مرکز دسته درب باز کنید.

بنابراین اگر این طور است حتما با مرکز تعمیر درب ماشین لباسشویی بوش تماس بگیرید.

گاهی ماشین به دلیل دستکاری کودکان و ضربه زدن به دکمه های خودکار دچار مشکل می شود. علاوه بر این، حتی امکان شکستن دسته درب نیز وجود دارد و نیاز به تعمیر درب ماشین لباسشویی بوش دارید.

در واقع وقتی ماشین شست وشوی تمام نشده اما کاربر فکر می کند که دستگاه تمام شده و دسته را تحت فشار قرار می دهد تا در را باز کند، دسته را می شکند و دچار خرابی می کند.

اگر دسته لباسشویی شکسته است، شما می توانید قطعات اصلی ماشین لباسشویی بوش و تعمیر درب ماشین لباسشویی بوش را  از شیراز تعمیرات بخواهید.

زبانه درب با 2 پیچ به درب متصل می شود که با باز کردن این پیچ ها به راحتی می توانید آن را جایگزین کنید.

اما در برخی موارد شکست قطعات ماشین لباسشویی نیز درب را قفل می کند. به عنوان مثال، ماشین لباسشویی آب تخلیه نمی کند، که ممکن است از پمپ باشد، یا صفحه نمایش دستگاه یک کد خطا را نمایش می دهد.

معمولا اکثر کاربران به کد خطا توجه نمی کنند و سعی می کنند در را باز کنند. از طریق فروشندگان بوش، شما می توانید دلیل را پیدا کنید.

تعمیر درب ماشین لباسشویی بوش

تعمیر درب ماشین لباسشویی بوش

3 راه حل برای مشکل و تعمیر درب ماشین لباسشویی بوش

در ادامه سعی می کنیم تمام راه های عملی برای باز کردن و تعمیر درب ماشین لباسشویی بوش را بفهمیم:

1. قفل کودک فعال است

گاهی قفل نوزاد ماشین لباسشویی بوش می تواند این مشکل را ایجاد کند. ابتدا این عملکرد دستگاه را بررسی کنید. اگر این قفل را ناخواسته روشن کرده باشید، مشکل با غیرفعال کردن آن حل می شود.

قفل کودک را غیرفعال کنید:
در صفحه نمایش ماشین لباسشویی بوش شکل مربعی با علامت کلید واضح است که در زیر آن عبارت seconds3 نوشته شده است. این علامت لمسی را به مدت 3 ثانیه نگه دارید. حال صدای بوق دستگاه نشان می دهد که این تابع غیرفعال شده است.

2. وزن طبل بیش از حد و ماشین لباسشویی کامل

اگر به قرار دادن حجم زیادی از لباس ها در هر چرخه شستشو در دستگاه عادت کرده باشد، این حجم نامناسب باعث آسیب به خواهد شد. وجود حجمی بالاتر از مقدار مشخص دستگاه می تواند درب ماشین لباسشویی بوش را قفل کند.

به همین دلیل حتما سعی کنید کمتر از حجم مشخص شده ماشین را در آن لباس بریزید و لباسشویی را به طور کامل پر نکنید. چرا که پر کردن بیش از حد در طول زمان باعث آسیب به دستگاه خواهد شد.

تعمیر درب ماشین لباسشویی بوش

تعمیر درب ماشین لباسشویی بوش

3. بسته شدن قفل حرارتی ماشین لباسشویی بوش

قفل حرارتی در قسمت های شستشوی باعث می شود درب دستگاه ۲ دقیقه پس از پایان عملیات شستشو باز شود. این زمان تعلل برای جلوگیری از گسترش گرمای دستگاه است.

برای رفع این کار لباسشویی را خاموش کنید و 5 دقیقه بعد در را باز کنید. اگر این مشکل باز نشدن درب ماشین لباسشویی بوش را حل نمی کند، روی درب ضربه کوچکی بزنید تا قفل گرما باز شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فوری : 09173472414