تایمر لباسشویی بوش

نمایندگی aeg آلمان

نمایندگی aeg آلمان


تایمر لباسشویی بوش

عنوان مطالب

در این مقاله از سایت شیراز تعمیرات به شرح موضوع تایمر لباسشویی بوش خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

تایمر لباسشویی بوش و موتور تایمر

تایمر تمام فرایندهای ماشین لباسشویی را کنترل می کند. تایمر دارای یک سری اتصالات الکتریکی است که توسط یک مجموعه بادامک عمل می شود و موتور تایمر آن ها را فعال می کند.

تایمر لباسشویی بوش

تایمر لباسشویی بوش

برخی از اتصالات تایمر موتور تایمر را کنترل می کنند. اگر زمان ساز فعال نشده باشد، مشکل به احتمال زیاد یا از خود تایمر لباسشویی بوش یا خود موتور تایمر است.

شما می توانید اتصالات تایمر را امتحان کنید، اما شما نیاز به یک مدار الکتریکی برای تشخیص پایانه های مناسب را امتحان کنید.

همچنین می توانید اتصال جریان قدرت در موتور تایمر را با بررسی کنید. در بیشتر برندهای ماشین لباسشویی هیچ موتور تایمر فردی وجود ندارد. دستگاه را قبل از تلاش برای آزمایش از جریان جدا کنید.

دستگیره و صفحه مندرج تایمر

دسته یا صفحه تایمر به شفت تایمر متصل می شود و هنگامی که تایمر لباسشویی بوش در طول یک چرخه می چرخد، آن ها نیز می چرخند. چرخه را می توان با چرخاندن دسته تایمر آغاز کرد که سوئیچ داخل تایمر را فعال می کند.

دسته تایمر معمولاً از پلاستیک ساخته می شود و با گیره فلزی متصل به شفت تایمر تقویت می شود. استفاده زیاد از دستگاه می تواند باعث فرسایش و سایش دسته شود و دیگر با شفت تایمر نمی چرخد. این کار مانع از روشن شدن چرخه مورد نظر تایمر لباسشویی بوش می شود، و همچنین باعث می شود صفحه مدیریت با شفت تایمر نچرخد.

مطالب تصادفی :  آموزش تعمیر لباسشویی درشیراز

قبل از تعویض دکمه یا صفحه روی زمان ساز، ابتدا باید برق را از دستگاه جدا کنید. اکثر دسته های تایمر صفحه جداگانه ای دارند که با فشار دادن آن بر روی دسته در هنگام چرخش فعال می شود.

برای برداشتن دسته باید آن را فشار دهید و در جهت مخالف عقربه های ساعت بچرخید تا آن را از جای خود خارج کنید. در برخی از مدل ها برای دسترسی به گیره دارنده آن باید پوشش مرکزی دسته را حذف کنید و قادر به حذف دسته و صفحه باشید، در حالی که در ماشین های دیگر باید به پشت بدنه تایمر لباسشویی بوش دسترسی داشته باشید تا شفت حائل که دسته را در جای خود نگه می دارد حذف کنید.

تایمر لباسشویی بوش

تایمر لباسشویی بوش

همیشه مطمئن شوید که هر گیره دارنده فلز که ممکن است در شفت تایمر باقی بماند را حذف کنید.

در زمان تعمیر، ماشین لباسشویی بوش گاهی عوامل دیگری را ایجاد می کند که به تایمر لباسشویی بوش نمی رسند و در نتیجه تمیر کار نخواهد کرد، به برخی از این موارد در زیر اشاره خواهیم کرد.

کلید سوئیچ درب را بررسی کنید

سوئیچ درب جنبه ایمنی دارد و در بیشتر ماشین های لباسشویی در دسترس است. سوئیچ درب معمولاً به صورت گیره بر روی درب قرار دارد و هنگامی که درب بسته می شود، سوئیچ فعال می شود.

سوئیچ درب برق را به تایمر لباسشویی بوش و موتور هدایت می کند. مطمئن شوید که سوئیچ به صورت مکانیکی فعال شده و هیچ یک از قطعات آن آسیب نمی بینند. اگر سوئیچ فعال باشد، اما توان به مدار تایمر لباسشویی بوش نمی رسد، احتمال خراب شدن سوئیچ وجود دارد.

مطالب تصادفی :  وب سایت نمایندگی بوش

ماشین را جدا کنید و سیم ها را از سوئیچ بردارید. سپس با یک مولتی متر، جریان قدرت سوئیچ را امتحان کنید. به شدت توصیه می شود که شما بیش از حد سوئیچ درب به عنوان سوئیچ دارای جنبه ایمنی مهم است و این ممکن است آسیب جدی ایجاد کند.

بررسی کنترل سطح آب

کنترل سطح آب ماشین های لباسشویی به طوری که آب به سطح مورد نظر برسد، باز و بسته می شود، و همچنین قدرت موتور تایمر را هنگامی که آب به سطح مورد نظر می رسد تأمین می کند.

تایمر لباسشویی بوش

تایمر لباسشویی بوش

کنترل سطح آب لباسشویی بوش

اگر ماشین لباسشویی پر از آب باشد اما تایمر لباسشویی بوش فعال نشده باشد، ممکن است سوئیچ سطح آب شکسته شود. هنگامی که دریچه داخلی بسته است، شما می توانید جریان کلید سوئیچ سطح آب را با یک مولتی متر کنترل کنید.

و عوامل دیگری نیز وجود دارد که ما در بالا چند مورد را معرفی کردیم برای اطلاعات بیشتر و یا مشکل در تایمر لباسشویی بوش با شیراز تعمیرات تماس بگیرید.

تایمر لباسشویی بوش

تایمر لباسشویی بوش

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فوری : 09173472414